Slovo duchovního správce

„Milosrdenství a věrnost se potkají, políbí se spravedlnost a pokoj. Věrnost vypučí ze země, spravedlnost shlédne z nebe.“ (Žl 85, 11n) 

Úmysl modlitby

Prosme o to, abychom dobře využili čas přípravy na Vánoce.

Pokud máte zájem, aby Betlémské světlo zahořelo i u vás doma, vhoďte lístek s adresou (jméno, ulice, číslo domu i patro!) do krabice připravené tuto neděli 17. prosince v předsíni kostela. Tyto údaje můžete také do 23. prosince zaslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Betlémské světlo budou roznášet na Štědrý den dopoledne mezi 10. a 12. h bystrčtí skauti nebo si je můžete v tento den osobně vyzvednout od 7.30 do 12 h v předsíni kostela a od 10 do 12 h v Arše.

 

Kostel: V sobotu 23. prosince bude v 18:00 mše svatá s nedělní platností.

V neděli 24. prosince budou dopoledne pouze dvě mše svaté - v 7:30 a v 8:45.

Odpoledne bude sloužena v 16:00 mše svatá pro děti a ve 22:00 půlnoční mše.

Archa: Půlnoční mše svatá ve 24:00 hodin.

Příležitost ke svátosti smíření před Vánocemi bude v pátek 22. prosince od 14 hodin ve farním kostele.

Otec biskup Vojtěch Cikrle děkuje všem, kdo v neděli  24. září 2017 přispěli do sbírky na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Celkový výtěžek sbírky bude zveřejněn na internetových stránkách fondu PULS po sečtení výše sbírky ze všech farností.  Poděkování patří rovněž těm, kdo přijali pozvání do velké rodiny malých dárců a stali se pravidelnými donátory.   

V kostele sv. Maří Magdalény v Brně bude každé první úterý v měsíci v 8:30 hodin slavena mše svatá za donátory a na jejich úmysly. Pokud jste donátory 

a máte konkrétní úmysl, na který byste chtěli mši svatou obětovat, napište ho na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vyučování náboženství bude zahájeno 2. října. V příloze najdete rozpis vyučování náboženství.

Děti, které v tomto školním roce půjdou do náboženství poprvé, je třeba přihlásit. Přihlášky si můžete vyzvednout v sakristii kostela nebo na faře (příp. stáhnout v příloze tohoto článku) a odevzdat osobně či zaslat na faru e-mailem.

Nejbližší bohoslužby

  

Pozvánky

Pozvánky