Úmysl modlitby

Za nemocné z naší farnosti. 

Za naši mládež.

 

Příležitost ke svátosti smíření před Velikonocemi bude v pátek 23. března od 14 do 18 hodin ve farním kostele.

Křížovou cestu se v postní době modlíme ve středu, v pátek a v neděli půl hodiny před večerní mší svatou v kostele. Ve středu a v pátek předčítají farníci, v neděli lektoři. 

Vezmi svůj kříž a následuj mě. V boční lodi Archy je připravena i letos symbolická Golgota. Po každé mši svaté si můžeme vzít papírový křížek s úkolem podle svého věku, zapíchnout ho na Golgotu a v následujícím týdnu zadaný úkol plnit.

Křížová cesta Údolím oddechu proběhla v pátek 16. března. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Křížová cesta na Velký pátek začíná ve 14.30 ve farním kostele.

 

 

Svatý otec ustanovil pátek 23. února jako zvláštní den modliteb a půstu za mír ve světě a vyzval všechny lidi dobré vůle, aby se k němu připojili. Modlitební úmysl se týká všech zemí trpící válečnými konflikty a násilím, obzvláště pak Demokratické republiky Kongo a Jižního Súdánu.

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner píše v listu věřícím: „Prosím vás, abyste nabídli tento den Bohu tak, že se každý podle svých možností bude modlit i postit a zároveň se snažit líbit Bohu vším, co dělá. Přidejme ke svému snažení i šetrnost a skromnost, laskavost a vstřícnost i ochotu odpouštět a smiřovat. Nemocné prosím, aby Bohu nabídli i své bolesti.“

 

Otec biskup Vojtěch Cikrle děkuje všem, kdo v neděli  24. září 2017 přispěli do sbírky na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Celkový výtěžek sbírky bude zveřejněn na internetových stránkách fondu PULS po sečtení výše sbírky ze všech farností.  Poděkování patří rovněž těm, kdo přijali pozvání do velké rodiny malých dárců a stali se pravidelnými donátory.   

V kostele sv. Maří Magdalény v Brně bude každé první úterý v měsíci v 8:30 hodin slavena mše svatá za donátory a na jejich úmysly. Pokud jste donátory 

a máte konkrétní úmysl, na který byste chtěli mši svatou obětovat, napište ho na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Nejbližší bohoslužby

  

Pozvánky

Pozvánky