Zveme vás na sváteční setkání u živého betléma, které se uskuteční v úterý 25. prosince od 16 h na náměstí 28. dubna u kostela.  Společně si zazpíváme vánoční koledy a můžete se těšit na setkání se svatou rodinou. Do průvodu k jesličkám se mohou zapojit všichni příchozí (děti i dospělí) v pastýřském oblečení s dary pro Ježíška (cukroví a ovoce pro potřebné spoluobčany).

Adventní duchovní obnova se uskuteční v sobotu 8. prosince 2018 v kostele v Bystrci. Obnovou bude provázet P. Pavel Kafka. Téma: Sedmero hlavních hříchů. Není třeba se předem přihlašovat. V době mezi přednáškami bude na faře připraveno malé občerstvení.

Program:

8:30 – 9:00 1. přednáška

9:00 – 10:00 osobní modlitba, rozjímání, příležitost ke svátosti smíření

10:00 – 10:30 2. přednáška

10:30 – 11:30 osobní modlitba, rozjímání, příležitost ke svátosti smíření

11:30 – 12:00 3. přednáška

12:00 – 14:00 Přestávka na oběd (každý podle svého uvážení), odpočinek

14:00 – 14:55 Diskuse (káva, občerstvení)

15:00 Mše svatá se slavnostním požehnáním a udělením odpustků

 

 

Pokud máte zájem, aby Betlémské světlo zahořelo i u vás doma, vhoďte lístek s adresou (jméno, ulice, číslo domu i patro!) do krabice připravené o adventních nedělích v předsíni kostela. Tyto údaje můžete také zaslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Betlémské světlo budou roznášet na Štědrý den mezi 9. a 12. h bystrčtí skauti nebo si ho můžete v tento den osobně vyzvednout od 9 do 12 h v předsíni kostela a v Arše.

Do XIV. ročníku Luštitelského přeboru bystrcké farnosti se v pátek 23. listopadu zapojilo 10 luštitelů. V kategorii dospělých vyhrála N. Jílková před J. Klementem a I. Burdovou. Kategorii do 15 let zvládla nejlépe M. Dobrovolná, druhý byl J. Jílek a třetí M. Burdová. Premiéru paměťově-postřehového klání s názvem Bylonebylo ovládla M. Dobrovolná, za ní skončila M. Burdová a třetí příčku obsadil K. Šedivý. Fotografie i zadání z letošního ročníku a také další informace najdete na www.lup.webnode.cz.

Tradiční předvánoční tvoření se bude konalo v sobotu 1. prosince od 15 do 17:30 h v Arše. Můžete si tradičně umotat svíčky ze včelího vosku, vyrobit si  andělíčky z ovčího rouna, dárkové krabičky, hvězdičky, navázat perníčky na stužky a současně podpořit projekt Adopce na dálku. Pokud byste se rádi této akce zúčastnili, čtěte dále...

Číst dál...

Luštitelský přebor farnosti aneb "To tu ještě nebylo" proběhne v Arše 23. listopadu od 18:15 hodin. Soutěží se v kategoriích do 15 a od 16 let. Přihlaste se co nejdříve e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 604 728 241. Psací potřeby s sebou! 

V pátek 2. listopadu je pro naši farnost předepsaný adorační den. V době od 8 do 17 hodin můžete navštívit kostel k soukromé modlitbě před vystavenou Nejsvětější svátostí oltářní.