Poprosili jsme rodiče z naší farnosti, aby nám napsali, jak prožívají čas adventu se svými dětmi, čím konkrétně je vedou k trpělivosti, aby zbývající čas do Vánoc nebyl jen prázdným čekáním, ale byl opravdu smysluplně vyplněn. Ještě stále nám můžete napsat  na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Budeme samozřejmě rádi, když se nám ozvete i vy, kteří už máte děti odrostlejší. Přiložit můžete také fotografie vašich adventních věnců, nápaditých adventních kalendářů apod. 

Odpovědi rodičů:

"U nás s dětmi děláme jednu krásnou věc, kterou znám ze svého dětství. Za dobrý skutek u nás děti mohou dostat kousek vlny, který má představovat seno, kterým postupně vystýlají malé dřevěné jesličky. A když v nich bude dost měkko, aby tam Ježíškovi bylo dobře, tak se v nich na Štědrý den objeví (malinká panenka v plenkách). A tím děti chystají nejen jesličky, ale i svá srdce na příchod Pána Ježíše."

"Když jsem byla malá, tatínek nám vyrobil adventní kalendář, kde v každém okýnku byl obrázek znázorňující nějaký biblický příběh od stvoření světa až po narození Ježíše Krista. Takové dějiny spásy ve dvaceti čtyřech okýnkách. Opakovaně jsme ho používali každý rok. Později jsem se dozvěděla, že na stejném principu funguje Jesseho strom. V angličtině je na internetu spousta inspirace. Ve slovenštině jsem našla tohle. Každý den si rodina přečte určitou pasáž z Bible a ke každému čtení si děti vyrobí jeden symbol, který jim pomůže si ho zapamatovat a můžou si ho někde vystavit a mít tak dějiny spásy na očích. My si ověsíme chvojí ve váze." Magdaléna

"Na každý den adventu jsme si napsali papírky s úmysly. Děti si je pak postupně losovaly a ten den si na ten úmysl u věnce zazpívaly." Pavel

"Pracuji jako zdravotní sestra, práce je psychicky i fyzicky náročná. I přes to se synem Kubou pomáháme Ježíškovi (má moc práce) s dárky a společně vyrábíme. Je to pro mě velký relax."  Markéta a syn Jakub


Adventní kalendáře a nabídka literatury 

(doporučuje Diecézní katechetické centrum v Brně)

Adventní kalendář 2021 od redakce časopisu Duha: Vznik této pomůcky byl inspirován skutečnými událostmi z Třebechovic pod Orebem a osudem tamního unikátního dřevěného betléma od Josefa Probošta. Vystřihovánka betléma je spojena s příběhem skupiny dětí, které objevily ve staré stodole krásné dřevěné figurky. Vyprávění na každý adventní den přibližuje život na začátku minulého století, opravy a záchranu betléma, a nakonec napínavé pátrání. Více informací a objednávky na <https://petrinum.com>.

Adventní kalendář Papežských misijních děl: Kalendář nabízí adventní náměty s misijními aktivitami pro děti na každý adventní den. List formátu A4 v černobílé nebo barevné verzi je možné stáhnout z webu <https://missio.cz>.

Vánoční (adventní) kalendář Brněnské tiskové misie: Netradiční kalendář se skládá z plechové tabulky a 24 magnetek s obrázkem. Na každé magnetce je z rubové strany biblický verš, který se vztahuje k obrázku. Děti se tak každým dnem seznamují s vánoční zvěstí. Postupným odebíráním magnetek během adventu se na závěr odkryje obrázek vánoční scenérie. Více na <https://btm.cz>.

Duha – mimořádné adventní předplatné: Tři adventní čísla časopisu Duha, adventní kalendář Třebechovický betlém a hru Praotec Abrahám je možné získat za speciální adventní předplatné 200 Kč. Více na <https://petrinum.com>.

Oslík a vánoční andělíček: Kniha pro děti od tří do šesti let. Oslík s andělíčkem se společně vydají na cestu a společně prožijí u jesliček vánoční zázrak. Autor Otfried Preußler je známý německý spisovatel. Více na <https://obchod.portal.cz>.

Dopisy Ježíškovi: Dopisy, které Ježíškovi napsaly známé osobnosti jako Eliška Balzerová, Ewa Farna, Robert Fulghum, Dagmar Havlová, Bolek Polívka a řada dalších. Jsou to dopisy plné humoru, moudrosti, sarkasmu i laskavosti. Více na <https://obchod.portal.cz>.

Evangelium na každý den 2022: Oblíbená sbírka evangelních úryvků ke každému dni roku, které jsou doprovázeny podněty k rozjímání od P. Petra Vrbackého. Více na <https://paulinky.cz>.

Předvánoční nabídka Brněnské tiskové misie: Na <https://btm.cz> je možné si vybrat z mnoha druhů přáníček a upomínkových předmětů vhodných pro dospělé i děti, které se snaží nést do světa poselství vánoční radosti. Hodí se proto jako drobná pozornost i pro lidi žijící mimo církev. Rozšiřuje se také nabídka filmů a audioknih, děti potěší i stolní hra Putování do Betléma s přiloženým malým betlémem k vystřižení.

 

Rychlý kontakt:

farář
 +420 731 402 602

pastorační asistentka
  +420 728 053 553
  brno-bystrc@dieceze.cz

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Bystrc. Všechna práva vyhrazena.