Milí (nejen) bystrčtí farníci, je pravda, že současná doba nám nedává příliš možností setkávat se. Ale to ještě neznamená, že když se navzájem téměř nemůžeme vídat, že by se nemohlo konat vůbec nic. (Číst dál...)

Milí (nejen) bystrčtí farníci, je pravda, že současná doba nám nedává příliš možností setkávat se. Ale to ještě neznamená, že když se navzájem téměř nemůžeme vídat, že by se nemohlo konat vůbec nic. Pokud nechcete jen tak sedět doma a čekat, co se bude dít, čtěte dál a přijměte pozvání na jednu tradiční farní akci. Věřte nevěřte, při dodržení všech současných omezení se bude moci v dohledné době uskutečnit také letos. Vše záleží jen a jen na vás!

Už od roku 2005 probíhá v ekumenickém centru Archa pravidelně, rok co rok, Luštitelský přebor farnosti. Už nyní je jasné, že letošní ročník bude v mnohém specifický. Kdo se do něho přihlásí, bude moci poprvé v historii luštit pohodlně u sebe doma s možností několikeré volby. Do předložených úkolů se může pustit kterýkoli den a dle svých možností si vybere i konkrétní hodinu. Ani tentokrát nepůjde primárně o to, zjistit, kdo bude nejlepší z nejlepších. Ačkoliv se to zdá nemožné, bez ohledu na luštitelské zkušenosti, vítězem může být úplně každý. Vítězem sám nad sebou! Stačí se zapojit.

Že jste třeba až doposud nikdy žádnou křížovku ani doplňovačku nevyluštili? Žádný problém! Můžete to poprvé dokázat nebo se o to alespoň pokusit. Ba co víc, při tom všem budete mít jistotu, že nebudete-li chtít, ve výsledkové listině se ani neobjevíte.

Věřím se, že díky možnosti lámat si hlavu v koutku domova a bez stresu z toho, že mému sousedovi nebo sousedce se z propisky jen kouří, této možnosti letos využijí i ti malí i větší bystrčtí farníci, kteří s účastí dosud váhali. Znovu budou dvě kategorie – do ukončených 15 let a od 16 let.

Pokud se vás z rodiny nebo příbuzenstva zapojí víc, máte zajištěnou zábavu nejméně na dva večery. Jeden večer můžete luštit a další pak probírat, jak to komu šlo:-)

O Luštitelském přeboru bystrcké farnosti se více dozvíte na www.lup.webnode.cz, a v rubrice ke stažení máte už nyní možnost trénovat na úkolech z minulých let.

A teď to hlavní:

Luštitelský přebor farnosti 2020 se uskuteční jen v případě, že se nahlásí aspoň 30 účastníků. Přihlášky zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo formou sms na 604 728 241. Uveďte své jméno a příjmení (mladší 16 let také přesný věk). V případě, že nebudete mít možnost si zadání vytisknout, připište, prosím, také poznámku „TISK NE“ – nějak to vymyslíme. Uzávěrka přihlášek je 8. listopadu 2020. Víte-li o někom z jiné farnosti od „Aše až po Ostravu“, kdo rád luští a mohl by se k nám připojit, klidně mu tuto informaci přepošlete a pozvěte ho mezi nás. Zároveň ho pobídněte, ať se nestydí přiznat, že je „přespolní“. Bude-li dostatečný počet účastníků, Luštitelský přebor proběhne někdy okolo 20. listopadu. Přihlášení obdrží před jeho startem všechny potřebné informace.

Na vaše přihlášky se těší    Pavel Šoba

 

Rychlý kontakt:

farář
 +420 731 402 602

pastorační asistentka
  +420 728 053 553
  brno-bystrc@dieceze.cz

Copyright © 2022 Římskokatolická farnost Bystrc. Všechna práva vyhrazena.