· V pondělí bude mše svatá jako Vigilie slavnosti Nanebevzetí Panny Marie.

 

· V den slavnosti bude mše svatá v Arše, jako normálně.

 

· V stejný den – v úterý 15. srpna, na Slavnost Nanebevzetí Panny Marie bude brněnský biskup Pavel Konzbul slavit v 18.00 hodin poutní bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně.

 

· Podobně jako je Fond Puls založen na velké rodině malých dárců, stejně tak i život farnosti se budeme snažit položit na drobných službách mnoha z Vás. Již dnes Vás prosím o trpělivost a nasazení – budu potřebovat mnohé z Vás.

 

· Opravy na faře: začnou brzy a je to nezbytné. Bude potřeba vyměnit postupně velkou část oken. Firma Inset bude provádět dlouhodobé měření statiky fary – je třeba zjistit důvody prasklin zdiva budovy abychom mohli správně provést sanaci. Zjistili jsme, že podlaha v některých místnostech je pokleslá až o 9 cm a je třeba zjistit příčiny. Půdní vestavba z 90. let bude dlouhodobý problém a nefunkční instalatérské sítě nám zalévají strop 1. patra, takže je na něm aktivní plíseň. Plynové topení je ze 70. let a je málo účinné a s velkou spotřebou… To vše bude potřeba začít řešit. Nebude to žádné drama ale je třeba s tím počítat. Fara pak bude sloužit nám abychom my mohli sloužit Vám. Přízemí fary by mělo sloužit farnosti ale ani to není ideální a také tam budou sanace vlhkého zdiva a podlah nutné. S pomocí Boží i Vaší to zvládneme tak dobře, že se pak budeme moci pustit i do složitějších úkolů. Pokud by někdo z mužů mohl přijít pomoci, tak v sobotu 19.8. od 8 do 12 budeme pracovat, těším se, že se poznáme a zvu muže na malý oběd po práci.

 

· Příští neděli bych Vám rád řekl také pastorační vize a úkoly, které by nás mohly čekat – ty jsou vždy důležitější než opravy ale ono to spolu často souvisí, protože kde není fungující zázemí, tam se jen těžko dá něco dělat.

 

· V neděli 27. srpna proběhne s otcem biskupem Mons. Pavlem Konzbulem instalace nového faráře a děkana – u nás v Bystrci v 10:00 hod.

 

· Centrum pro rodinu a sociální péči Brno zve na 19. Diecézní pouť rodin, která se uskuteční v sobotu 2. září 2023 v areálu kláštera Porta coeli v Předklášteří. Pouť začíná v 10.30 hodin modlitbou růžence, v 11.00 hodin následuje pontifikální mše celebrovaná brněnským biskupem Mons. Pavlem Konzbulem.

Rychlý kontakt:

farář
 tel:+420 607 736 851

pastorační asistentka
  +420 728 053 553
  brno-bystrc@dieceze.cz

Copyright © 2023 Římskokatolická farnost Bystrc. Všechna práva vyhrazena.