Výzvy farníkům

Napište do farního občasníku Setkání

Někdy je považujeme za samozřejmé, jindy se každodenním příhodám zdráháme uvěřit. A možná jste si už i vy v souvislosti s nějakou méně obvyklou situací pomysleli, že tohle přece už není obyčejná náhoda. Podělte se o své zážitky a zkušenosti se čtenáři farního občasníku Setkání na téma Náhoda nebo Boží řízení? Příští číslo má uzávěrku 3. prosince. Své příspěvky prosím pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo je odevzdávejte na faře. Těší se redakční tým Setkání. 

 

Živý betlém 2019

Hledáme děti ve věku 6 - 10 let, které by se 25. prosince rády zapojily do scénky u živého betléma. Nácviky budou probíhat od 8. listopadu vždy v pátek od 17:00 v ekumenickém centru Aracha na Lýskově ulici. 

Úklid kostela - bude 8 skupinek

Hledáme další ochotné muže a ženy, kteří by se připojili do některé z osmi úklidových skupinek. Této služby se nemusíte obávat, uklízet budete max. jednou za 2 měsíce, úklid zabere cca 1 hodinu. Čas úklidu by záležel na domluvě skupinky, nejvhodnější je pátek po večerní mši svaté nebo sobota po ranní bohoslužbě (ale může to být i jindy). Prosíme, pokud byste byli ochotni věnovat farnosti trochu ze svého času, přijďte se zapsat do seznamu v sakristii (prosíme, nezapomeňte na sebe uvést i kontakt). 

Zveme nové maminky do společenství v Arše

Zveme nové maminky s malými dětmi do společenství maminek, které se schází každé pondělí od 9:30 v Arše (v Bystrci na Lýskově ulici). Ve společenství sdílíme své radosti a starosti s dětmi, cvičíme, zpíváme, modlíme se, tvoříme, zamýšlíme se nad příběhy z Bible. Každý může přispět do programu svými nápady nebo schopnostmi, třeba hrou na kytaru nebo jiný nástroj. S sebou přezůvky, svačinku a příspěvek 10 Kč. Těšíme se na Vás! Alžběta Sedláková (tel. 733 361 727, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a Markéta Kejíková (tel. 776 583 580, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Staňme se donátory fondu PULS

V neděli 22. září proběhne při bohoslužbách sbírka do Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. V letošním roce se koná tato mimořádná sbírka naposledy. Poté již bude vše záviset na štědrosti donátorů. Chtěli bychom upřímně poděkovat všem, kdo do fondu PULS již pravidelně přispívají a rádi bychom povzbudili i Vás ostatní, abyste přijali pozvání do velké rodiny malých dárců a stali se donátory. 

Je to jednoduché. Kdo má přístup k internetu, může se přihlásit na adrese donator.cz. Kdo tuto možnost nemáte, můžete si v předsíni kostela vyzvednout papírové přihlášky, které je třeba vyplnit a vhodit do označené krabičky. Jakou výši daru si zvolíte, záleží jen na Vás a můžete ji kdykoliv měnit. Malou nápovědou k výši daru může být motto uvedené na přihlášce. Podpořte PULS diecéze darem v hodnotě alespoň jedné kávy měsíčně, což odpovídá cca 50 Kč za měsíc.

Váš dar můžete zaslat jednorázově, nebo si nastavit trvalý příkaz, popřípadě inkaso. Všechny potřebné informace k zaslání daru (jako např. číslo účtu, variabilní symbol)  obdržíte poštou. V donátorství nerozhoduje výše daru, ale ochota přihlásit se touto formou k podpoře diecéze tak, jak už to udělalo více než 3 200 donátorů. Další informace o fungování fondu PULS najdete na stránkách donator.cz nebo na nástěnce v předsíni kostela. V případě nejasností se také můžete obracet na pana Ing. Mičánka z naší farnosti. 

 

Přihlášky do náboženství

Přihlášky do náboženství jsou k dispozici na faře a v sakristii nebo si je můžete stáhnout v příloze tohoto článku.

Attachments:
Download this file (prihlaska nabozenstvi A5.pdf)prihlaska nabozenstvi A5.pdf[ ]187 kB

Katolický týdeník z ruky do ruky

Máte předplacen nebo si pravidelně kupujete Katolický týdeník (KT)? Nechtěli byste ho po přečtení místo vyhození někomu zdarma věnovat, aby ještě mohl přinést další užitek? Možná by si ho zrovna Váš soused v lavici také rád přečetl, ale třeba si ho kvůli nízkému příjmu nemůže koupit. Jestli byste se do takové štafety chtěli zapojit, ozvěte se prosím co nejdříve na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pokud jako dárci, označte se v předmětu "A", pokud byste přečtený KT - např. s odstupem týdne - od někoho rádi dostali, uveďte do předmětu "B". Nemáte-li elektronickou poštu, předejte svůj kontakt na faře. Podaří se nám sestavit aspoň pět dvojiček?

Napište do občasníku Setkání

Člověk většinou nerad o cokoli přichází. Někdy si pak ale s odstupem času může uvědomit, že dílčí ztráty přinesly některé cenné nálezy. A platí to i o duchovním životě. Máte podobnou zkušenost? Podělte se o ni do farního občasníku Setkání, které nese téma Duchovní ztráty a nálezy. Příští číslo má uzávěrku 2. června. Své příspěvky můžete poslat e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo odevzdat na faře. Těší se redakční tým Setkání

 

Napište do občasníku Setkání

Proč vlastně chodíš do kostela? Ty v dnešní době věříš v Boha? Možná i vy jste někdy dostali podobnou otázku na tělo... 

Biskup Pavel Konzbul nás zve na mši svatou "za správné chápání svobody"

Biskup Pavel Konzbul na svých facebookových stránkách píše: "V uplynulých dnech jsme byli svědky řady mediálních projevů v souvislosti s plánovaným uvedením provokující hry „Naše násilí, vaše násilí“ na jedné z brněnských scén. Já sázím v tomto případě také na sílu modlitby, proto Vás zvu k vytvoření společenství na mši svaté, kterou budu sloužit v sobotu 26. května v 18.00 hod. v kostele sv. Maří Magdaleny v Brně. (To je 200 m vzdušnou čarou od oné divadelní scény.) Po mši sv. bude nabídnut prostor k modlitbě. Úmysl – Za odpuštění, smír, vzájemnou úctu k náboženskému přesvědčení druhých... "

Napište nám na téma „Čas dovolených“

Prožili jste dovolenou, při níž jste kromě regenerace a odpočinku načerpali také po duchovní stránce? Pocítili jste dotek Boží přítomnosti ve společenství či o samotě a třeba tam, kde jste to vůbec nečekali?  Podělte se o své zážitky a můžete tak inspirovat ostatní k cestám „za hranice všedních dnů“. Příští číslo farního občasníku Setkání vyjde v červnu a bude zaměřeno právě na téma dovolených. Své příspěvky prosím posílejte do 20. května na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo odevzdávejte přímo na faře pastorační asistentce. Na Vaše příspěvky se těší redakční tým Setkání.

 

Týden modliteb za mládež

Od 18. do 25. března 2018 probíhá Týden modliteb za mládež v ČR.  Biskup Pavel Posád vyzývá, abychom se k těmto modlitbám připojili také v našich rodinách a farních společenstvích. Brožurku s modlitbami k této příležitosti najdete na stránkách www.tmm.signaly.cz a také jako aplikaci pro Android. 

Diecézní setkání mládeže se bude konat v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově v sobotu 24. března. Informace, přehled tematických diskusních skupin a rezervace do nich najdete na www.brno.signaly.cz.

 

Rychlý kontakt:

Adresa:
Nám. 28. dubna 130/8
635 00 Brno

 +420 730 541 734

 brno-bystrc@dieceze.cz

Copyright © 2019 Římskokatolická farnost Bystrc. Všechna práva vyhrazena.